Jaký tvar obočí se ke mě bude hodit? 

16.02.2023

Permanentní make-up obočí se stává stále populárnější volbou pro ty, kteří chtějí mít vždy dokonalé obočí bez potřeby každodenního líčení. Jedním z klíčových kroků před samotným tetováním obočí je vyměření. Správné vyměření zajišťuje, že výsledný vzhled bude přirozený, vyhovující a zdůrazní vaši krásu. V tomto článku se budeme zabývat významem vyměření obočí pro permanentní make-up.

1. Konzultace

Prvním krokem v procesu vyměření obočí je konzultace. Během této konzultace je důležité sdělit přání klientky, preference a očekávání ohledně vzhledu obočí. Můžete se mnou diskutovat o barvě, tloušťce, tvaru a o čemkoliv co máte na mysli a já se s vámi domluvím na řešení co nejlépe splní vaše očekávání.

2. Analýza obličeje

Po konzultaci následuje analýza obličeje. Tím, že jsem dříve dělala vizážistku, zohledním různé faktory, jako je tvar obličeje, délka nosu, pozice očí a další. Tato analýza je klíčovým krokem pro vytvoření obočí, které bude vypadat co nejpřirozeněji a v harmonii s obličejem. Odborně vám doporučím co vám bude slušet nejvíce.

3. Předkreslení stínem

Tím, že se zaměřuji především na individuální vizážistický přístup, prvně si oblast předkreslím stínem, tak abychom měli s klientkou maximální jistou představu jak bude výsledný efekt vypadat. Na základě výsledků nákresu vám navrhnu vzhled obočí. Toto je důležitá fáze, během které můžete společně se mnou upravit vše dle preferencí a diskutovat o tom, zda vám navržený tvar vyhovuje.

4. Přeměření

S pomocí speciálních nástrojů, jako jsou korekční pero nebo pravítko si přeměřím celkový tvar obočí dle standartním postupů. To zahrnuje určení začátku, konce, oblouku a délku obočí. Vyměření dělám precizní a zohledňuji individuální rysy obličeje.  Následně si konečný nákres chirurgickou tužkou zafixuji.

5. Výběr pigmentu

Pigment vybírám dle svých odborných zkušeností s vyhojenými výsledky. Vyhojený výsledek vypadá jinak, než čerstvé obočí (je světlejší a neutrální barvy).

6. Procedura

Až budou všechny přípravy hotovy, přichází na řadu samotná procedura permanentního make-upu obočí. Pracuji precizně a používám techniku tetování k vytvoření obočí podle předem dohodnutého vzhledu.

7. Péče po proceduře

Péče klientkou po proceduře tvoří 70% vyhojeného výsledku. Dodržujte prosím suché hojení, neumývejte si hlavu v předklonu, omezte pocení a šupinky nestrhávejte.

8. Korekce

Všem klientkám ji doporučuji. Někdy se klientce může část odhojit, odloupnout, nebo se obočí nemusí na poprvé uchytit - kůže je živý orgán, každý má jinou pleť a jiný zdravotní stav, po 2 měsících teprve uvidím kolik pigmentu kůže přijala. Následně se na korekci s klientkou domluvíme jak obočí doupravíme.