Jaký je rozdíl mezi druhy tetování obočí?

22.06.2023

Tetování obočí se v posledních letech stalo jedním z nejoblíbenějších kosmetických trendů. Při své profesi se často setkávám s tím, že si klienti nejsou jistí, jakou úpravu tetování obočí zvolit . Mám pro to velké pochopení, jelikož je metod a technik na trhu mnohem více, než tomu bylo v minulosti a tak si klienti neví rady jakou techniku a umělce si zvolit. Dělám i konzultace ZDARMA, které pomáhají klientům se rozhodnou na základě důkladného zvážení. Proto vám vypíšu více informací o metodách tetování obočí zde v článku:

Pudrové obočí - stínování strojkem

Osobně se na tuto metodu tetování obočí specializuji. Má nejlepší vyhojené výsledky a můžu si ji individuálně upravovat dle přání klienta. Tetování permanentního obočí může být jak výrazné, tak i jemně probarvené a působit maximálně přirozeně. Miluji tuto techniku, dělá dechberoucí půvabné 3D efekty.

Technika tetování obočí pudru je založená na pevné ruce zkušeného tatéra a znalostech stínování. Obočí působí dokreslené stínem, nebo jen lehce probarvené. Jedná se o jemné prášení v první vrstvě pokožky (epidermis). Pod zvětšením vidíte jemné mikrotečky, které jsou vytvářeny stínováním strojkem. Jedná se tedy o velmi detailní jemnou práci

+delší trvanlivost (1-4 roky - dle typu pleti a zdravotního stavu klientky)

+nejkrásnější vyhojené výsledky (některé klientky ani nepotřebují korekci)

+snadné odstranění (je tetované povrchově, jemným prášením)

+cenová dostupnost

- vyžaduje zručnost a zkušenosti tatéra

Microblading 

Čepelkou o více jehlách namočenou v pigmentu se v pokožce simuluje tvar chloupků.  Technika původem z Asie. Metoda úpravy vřezávání pigmentu do pleti. Je jen hrstka tatérů v ČR, kteří umí techniku tetování obočí čepelkou provést povrchově, šetrně, správně a je krásně vyhojená.

Osobně tuto techniku nejčastěji odstraňuji a také velmi složitě protože se pigment nachází často pod jizvou a jde mnohem hůře odstranit. Není absolutně vhodná pro mastnou pleť (po čase se rozpíjí a promašťování pigment rychleji odplaví) a zásadně nedoporučuji pro pokožku, která není plně pevná (rozpíjení). Ze zkušeností tuto techniku tetování obočí neprovádím, protože dle mého upřímného názoru negativa úpravy převažují nad pozitivy. 

+efekt chloupků

-bolestivost

-kratší trvanlivost

-zdlouhavě se odstraňuje

-většinou jsou po proceduře jizvy

-pouze pro pevnou pleť

-pro mastnou pleť absolutně nedoporučuji